‘Evladı gibi’ gördüğü 75 yaşındaki arabasını, 2 meskene değişmedi

EliteDizqn

Active member
Kent merkezinde oturan İbrahim Seven, klasik arabaya olan ilgisi niçiniyle satılık araç ilanlarını incelerken, geçmişte babasının kullandığı Amerikan üretimi 1947 model DeSoto marka arabası fark etti.

Otomobili görmek için 3 yıl evvel İstanbul’a giden Seven, 45 yıllık sahibinden aracı 100 bin liraya satın aldı. senelera meydan okusa da geçen vakit ortasında hasar bakılırsan, kimi yerlerinde çürüme oluşan kullanılamaz biçimdeki arabası çekiciyle Antalya’ya getiren Seven, 18 ay tamiratı için çabaladı.

Tamir sürecinde endüstrideki ustayı her gün ziyaret eden Seven, orjinal kesim kullanıp 450 bin lira masraf ettiği arabasını birinci günkü haline dönüştürdü.

FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEYENLERDEN AĞIR İLGİ

Otomobilinin onarılmasının akabinde Antalya caddelerinde dolaşmaya başlayan Seven, 75 yaşındaki aracıyla trafikte başka şoförlerin dikkatini çekti.

Trafikte ilerlerken fotoğraf çektirmek isteyenlerin ağır ilgi gösterdiği Seven, en büyük keyfinin arabasında nostaljik müzikleri dinlerken oğlu Bekir ile caddelerde dolaşmak olduğunu belirtti.

‘EVLADIM GİBİ’ DEDİĞİ ARABASINA 2 MİLYON LİRA TEKLİF

Otomobilinin epeyce ilgi gördüğünü anlatan Seven, birtakım şoförlerin satın almak için pazarlık yaptığını anlattı. Klasik araba tutkunlarının arabası almak için 2 milyon lira, öteki birinin ise 2 konut teklif ettiğine değinen Seven, ‘evladım gibi’ dediği arabasını satmayı düşünmediğini söylemiş oldu.

‘ARABAYI TÜRKİYE’YE BİRİNCİ GETİRENİ MERAK EDİYORUM’

Otomobilin, 3 yıl evvel 45 yıllık sahibinden satın aldığında kullanılamaz biçimde olduğunu, tabanında, kapısında çürüme oluştuğunu söz eden Seven, şöyleki konuştu:

“Sanayide tamiri 18 ayda yapıldıktan daha sonra arabamı birinci günkü özgün haline getirdim. Trafikte ilgi odağı oluyor. Korna çalanlar, selam verenler, fotoğraf çekenler oluyor. Kardeşimde ve yakınlarımda da Amerikan üretimi klasik otomobil sevgisi var. Babamın da geçmişte kullandığı arabaydı. Otomobilimi satmam için 2 milyon lira, 2 konut, lüks araba teklif edenler oldu.

Maliyeti bana 550 bin lira lakin satmayı düşünmüyorum. Çocuğum üzere bakıyorum. İlerleyen vakit ne gösterir bilemiyorum, Amerikan imali klasik otomobil benim için tutku. Satsam bir daha klasik otomobil almak isteyeceğim. Bu kadar hoşunu bulamam. Arabayı Türkiye’ye birinci getireni merak ediyorum. Ona ulaşamadım. Araştırmaya devam ediyorum.”