Eğitim ve Sanat Merkezi İlgi Odağı Oldu

EliteDizqn

Active member
Kemer Belediyesinin yer tahsisi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafınca imali üstlenilerek inşaatı bitirilen ve Kemer Belediyesine devredilen ‘ATSO Kemer Eğitim Ve Sanat Merkezi’ ilgi odağı oldu. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm Kemerlilerin eğitimler almak için müracaatta bulunduğu merkezde müzik kursları, lisan kursları, halk oyunları kursları ve çeşitli eğitimler veriliyor. Merkezde 500’e yakın kişi eğitim alıyor. Merkezde, yabancılara Türkçe dersi, Gitar, keman ve bağlama kursları, tiyatro dersleri, fotoğraf dersleri de yakında başlayacak.
Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu merkezi ziyaret ederek, eğitim alan gençlerle bir orta geldi. Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası öğrencilerinin derslerine konuk olan Lider Topaloğlu, merkezin Kemer’de büyük bir eksikliği tamamladığına dikkat çekti.
Lider Topaloğlu yaptığı açıklamasında “İlk öğrencisine 28 Nisan 2021’de eğitim vermeye başlayan Kemer Belediyemizin Gençlik Orkestrası şu anda 47 öğrenciye kadar ulaştı. Orkestramız içerisinde 16 keman, 11 saksafon, 10 yan flüt, 9 klarnet ve birde trombet çalan çocuğumuz var. Bunun yanında merkezimiz açıldıktan daha sonra İngilizce kursu açıldı ve rekor sayı ile 110 kişi müracaat yaptı. Bu kursumuzda önümüzdeki hafta başlayacak. Merkezimiz açıldıktan daha sonra Kemerli gebe bayanlara ‘Pandemide Hamilelik süreçleri” temalı eğitimler verildi. bununla birlikte merkezimizde halk oyunları eğitimlerimizde başladı. Yabancılara Türkçe dersi, Tiyatro dersleri, fotoğraf dersleri de yakında başlayacak. Kurs kayıtlarımız devam ediyor. Her gün en az 30 kişi gelip kayıt yaptırıyor, bilgi alıyor ve tesisi geziyor. Bu ortada eğitim bakılırsan orkestramız da Mustafa Ertuğrul Aker (Olbia) Parkında 23 Nisan’da büyük bir konser verecek. Bu mevzuda hazırlanıyorlar.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı