DYK kurs müracaatları başladı mı, ne vakit? MEB 7. ve 11. sınıf DYK müracaat tarihleri

Adanali

New member
DYK kurs müracaatları başladı mı, ne vakit? MEB 7. ve 11. sınıf DYK müracaat tarihleri 2021-2022 eğitim öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme kursları (DYK) müracaatları için geri sayım başladı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

MEB, yaptığı açıklamada 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden daha sonra 7 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin de fiyatsız verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına alındığını duyurdu.

Pekala, DYK kurs müracaatları ne vakit? 7 ve 11. sınıf DYK kurs müracaatları başladı mı, ne vakit başlayacak? İşte ayrıntılar…

7. VE 11. SINIF DYK KURS MÜRACAATLARI BAŞLADI MI, NE VAKİT?

7 ve 11’inci sınıflar için DYK kurs müracaatları, 12-15 Ekim 2021 tarihleri içinde alınacak. Sınıflar ise 17 Ekim prestijiyle açılacak.

Hususa ait AA muhabirine açıklamalar yapan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm öğrencilerin yüz yüze eğitimle okullarıyla buluşturulmasının akabinde öğrenme kayıplarının giderilmesi için her ay yardımcı kaynak dayanak paketi hazırlayacaklarını, bu paketlerden birincisini dün yayımladıklarını belirtti.

Bakan Özer, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

”Bir taraftan yüz yüze eğitim devam ederken öbür taraftan öğrencilerimizi hem yardımcı kaynak takviye paketleriyle birebir vakitte DYK’ler ile destekleyeceğiz. 8 ve 12. sınıflardan daha sonra 7 ve 11. sınıf öğrencilerimiz de DYK’lerden fiyatsız olarak faydalanabilecek. 16 Ekim prestijiyle 7 ve 11. sınıflar için de DYK açıyoruz.

Öğrencilerimizin müracaatlarını 12-15 Ekim’de alacağız. Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak. Öbür taraftan her ay takviye paketi yayımlayacağız. Buna ek olarak 7, 8, 11 ve 12. sınıflar ortasında isteyen öğrencilerimizi Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinden destekleyeceğiz.”

Ayrıyeten, DYK’ler aracılığıyla öğrenme kayıplarını öncelikli olarak ölçeceklerinin ve sunulacak takviyeleri bu ölçme bulgularına bakılırsa belirleyeceklerinin altını çizen Özer, ”2. sınıftan 12. sınıfa tüm seviyelerde her ay yayımlamaya başladığımız yardımcı kaynak paketi ile 7, 8, 11 ve 12. sınıflarımıza yönelik DYK’lerle öğrencilerimizin her türlü taleplerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.