“Dizilerde daima en sevilen karakterlerin yerine giriyorum”

melegimsin

Member
Sevilen oyuncular Meriç Aral ve Efe Tunçer’in terapi günleri daha sonrası sohbetlerinden ilhamla yapmaya başladıkları ve ismini sinema noir’a duydukları sevgiden alan podcast serisi “Teras Noir”ın Güçlü PSM YouTube kanalındaki programına bu hafta Sarp Apak konuk oldu.

Sarp Apak’ın Melikşah Altuntaş’ın geçen haftaki yorumlarına verdiği eğlenceli yanıtlardan Venedik Sinema Festivali’ndeki efsane oyuncu Tim Roth ile olan komik anısı ile canlandırdığı rollerdeki tesadüflere kadar bir fazlaca bahsin konuşulduğu program çokça kahkaha vaat ediyor.

Sevilen oyuncular Meriç Aral ve Efe Tunçer’in terapi günleri daha sonrası sohbetlerinden ilhamla yapmaya başladıkları ve ismini sinema noir’a duydukları sevgiden alan podcast serisi “Teras Noir”ın Güçlü PSM YouTube kanalındaki programına bu hafta Sarp Apak konuk oldu.

“İlk aşkım April O’Neil”

Her hafta programın başında farklı bir mevzuya dalıp konuklarını unutarak eğlenceli bir program açılışı sunan Meriç Aral ve Efe Tunçer “45 dk’lık nostalji kuşağı”ında en sevdikleri çocukluk çizgi sinema karakterlerinden konuşmaya kısmınca Sarp Apak “İlk aşkım April O’Neil. Birinci kere karşı cinse karşı bakış açımın değiştiği andır. April O’Neil’ı gördüğüm anda… Merhaba bu arada” diyerek pek eğlenceli bir giriş yaptı.

“Melikşah’ın kelamları suçlama boyutuna vardı”

Sarp Apak’ın çoğunlukla YouTube programlarına katılmasına ait olarak “Sarp Apak’ın YouTube’da konuk olmadığı birinci programa konuk olmanın erdemini yaşıyorum.” Kelamlarıyla gönderme yapan Melikşah Altuntaş’a Sarp Apak’tan karşılık geldi. Apak “Bu bir suçlama boyutuna vardı. Birinci başta latifeyle başlayan bir müddetçti. Yazın tıpkı eleştrileri yüzüme karşı da yapıyordu, niye her yerdesin diye. Ben de kendisine şunu söylemek isterim; kendisi vaktinde yayın yaptığında haftanın yedi günü canlı yayın yapıyorsa beşine beni alıyordu. Bir biçimde ben yayınlara alınıyorum. Bir biçimde yani hiç bir işe yaramayan özel bir gücüm var. Bakın siz bile… Şu an kim var?” biçimindeki esprili karşılığıyla Meriç Aral ve Efe Tunçer’i kahkahalara boğdu.

“Dizilerde daima en sevilen karakterlerin yerine giriyorum”

Sarp Apak, Altuntaş ile yeni bir magazin polemiğinin başlayıp başlamayacağını espriyle soran Meriç Aral ve Efe Tunçer’e “Konuk olmaktan da, eleştirilmekten de korkmuyorum. Ben toplumsal medyada epey dayak yedim. Bana neler söylendi… örneğin bir diziye giriyorum daima en sevilen karakterin yerine giriyorum. Üç ay filan toplumsal medyada dayak yiyorum. Avrupa Yakası’nda Şesu’nun, Kavak Yelleri’nde Efe’nin yerine girdim. En sevilen karakterler daima.” diyerek canlandırdığı rollerdeki bu rastlantısal durumla ilgili eğlenceli bir cevap verdi.

‘’Venedik Sinema Festivali’nde en garip kişi olmuştum.’’

Sarp Apak, daha evvel Engin Günaydın ile ilgili başlarına gelen bir anıdan bahseden Meriç Aral ve Efe Tunçer’e Venedik Sinema Festivali’nde başına gelen emsal bir komik olayı anlattı. Venedik Sinema Festivali’nde hayranı olduğu Tim Roth’u görür görmez “Az İngilizcem, kocaman özgüvenimle karşısına gidip fotoğraf çektirebilir miyiz? dedim ve hayır, teşekkürler karşılığını alınca nasıl afalladım. Yanımda da Öner Erkan vardı ve ne yapsam o an o utançtan kurtulamadım. Yetmiyormuş üzere sonraki gün de önünde takılıp düştüm. Sanırım şenlikteki en garip kişi olmuştum onun için” diyerek stüdyodaki herkesi kırdı geçirdi.

Programda Meriç Aral’ın, başarılı oyuncu Esra Ruşan’ın mavi terliğini Sarp Apak’a hatırlatmasıyla kopan kahkaha tufanı da kısmın unutulmaz anları ortasına girdi. Ruşan’ın toplumsal medya hesabından bu anı paylaşması ve de Meriç Aral’ın kendisini Teras Noir stüdyosuna açık bir biçimde davet etmesi gelecek kısımlarda yaşanacak bir düellonun da sinyallerini verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı