DEÜ Spor Bilimlerinde iki kısım akredite oldu

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Spor Bilimleri Eğitim Programları Kıymetlendirme ve Akreditasyon Heyeti (SPORAK) tarafınca ‘Beden Eğitimi Öğretmenliği’ ve ‘Antrenörlük Eğitimi’ kısımlarında çeşitli denetlemelere tabi tutulan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi, her iki kısımda de akredite edildi.

Yükseköğretim Kalite Konseyi (YÖKAK) uyumunda faaliyetlerini sürdüren; spor bilimleri programlarının kıymetlendirilmesi ve akreditasyonu için çalışmalar yürüten Spor Bilimleri Eğitim Programları Kıymetlendirme ve Akreditasyon Konseyi (SPORAK), Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) kalitesini bir sefer daha tescilledi. SPORAK tarafınca ‘Beden Eğitimi Öğretmenliği’ ve ‘Antrenörlük Eğitimi’ kısımlarında değerli denetlemelere tabi tutulan DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi, her iki kısımda de tüm kriterleri eksiksiz yerine getirerek akredite oldu. Sertifikalar, 11-14 Kasım 2021 tarihleri içinde Antalya’da düzenlenen 19. Milletlerarası Spor Bilimleri Kongresi sırasında gerçekleştirilen Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Kurulu’nun 11. Genel Şura Toplantısı’nda DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yard. Dr. Öğr. Üyesi Tolga Şahin’e teslim edildi.

SAYILI FAKÜLTELER ORTASINDAYIZ

Kelam konusu sertifikanın eğitim öğretim kalitesi, altyapı ve tesis üzere biroldukca değerli ölçütü kapsadığını tabir eden DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yard. Dr. Öğr. Üyesi Tolga Şahin, “Geçmişte hudutlu imkânlara sahip olan fakültemiz, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın bakılırsave başlamasından daha sonra yeni imkânlara sahip oldu. Fakültemiz, evvel Seferihisar’daki eski binasına geri döndü; kapalı yüzme havuzu ve epeyce kapsamlı spor salonun eklenmesiyle geleceğin atletlerini yetiştirecek yeni tesislerine kavuştu. Akabinde ise fakültemize iki kısmın daha katılmasıyla daha geniş imkanlara sahip olan şu anki binasına taşındı. Bu süreçte, Rektör Hocamızın spora ve atlete verdiği dayanak bizlere de motivasyon kaynağı oldu. DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültemiz, büyük emek verilen çalışmalarla Türkiye’de hudutlu sayıda olan akreditasyon dokümanlı spor bilimleri fakülteleri ortasına katıldı. Başta Rektörümüz olmak üzere bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

REKTÖR HOTAR’DAN TEBRİK

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin her alanda olduğu spor alanında öncü bilimsel ve akademik çalışmalara imza attığını söz ederek, “Spor bilimlerindeki eğitim kalitemizi yatırımlarımızla destekliyoruz. Kısa müddet evvel Seferihisar’daki yerleşkemize Spor Salonu ve Yüzme Havuzu, Tınaztepe Yerleşkemize ise Yarı Olimpik Yüzme Havuzu kazandırmıştık. DEÜ olarak ülkemizi ve üniversitemizi temsil eden atletlerimize ve bilim insanlarımıza her türlü imkanı sunmak için gereken yatırımları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. SPORAK tarafınca verilen akreditasyon sertifikası da hakikat yolda olduğumuzu gösteriyor. DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültemizin bu başarısına katkı koyan mensuplarımızı tebrik ediyoruz” tabirlerini kullandı.

ATLET ÜNİVERSİTE DEÜ

Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi ile Fevziye Hepkon Spor Bilimleri ve Atlet Sıhhati Uygulama Araştırma Merkezi’yle spor bilimleri alanlarında öncü bilimsel araştırmalar gerçekleştiren; spor eğitmenleri yetiştiren ve ulusal atletlere konut sahipliği yapan Dokuz Eylül Üniversitesi, altyapı yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. DEÜ, yarı olimpik yüzme havuzu, atletizm pisti, spor salonları, futbol ve basketbol alanları, fitness salonları, tenis kortları, paintball alanı üzere biroldukça tesisi yerleşkelerinde öğrencilerinin ve mensuplarının hizmetine sunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı