D-SMART’ın Sevilen Programı Bol’ca Futbol Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen’i Ağırladı.

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Konyaspor’un başarılı lideri Fatih Özgökçen, D-Smart 77. Kanal Spor Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programında Nergis Aşkın ve Emre Bol’un sorularını samimiyetle yanıtladı, gündeme bomba üzere düşecek açıklamalar yaptı.

İLHAN PALUT İLE 2 YILLIK YENİ MUKAVELE İMZLAYACAĞIZ.

Fatih Özgökçen’in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyleki;

bakılırsave geldiğimizde evvel ekonomiyi öğrendik, mütevazi bir takımımız var. Dönem başı amacımız birinci 10’a girebilmekti, şu anda maksadımızın önündeyiz. İlhan Palut Hoca Konyaspor için yapacaklarını tamamladıktan daha sonra öbür gayelere yönelebilir. Hala başardığımız ve gerçekleştirdiğimiz bir şey yok. Futbolcularımız için de bu geçerli, resmi teklifler geldiğinde bunu kıymetlendiririz.

VAR kusurları minimize etme evresine getirdi. Hakemler hakkında konuşmayı sevmiyoruz, yeri geldiğinde uygun yerde masaya yumruğumuzu vururuz. Öncelik her insanın güzel niyetli olması. Gelirlerimizin yüzde 99’u TL cinsinden. Kur yükseldiğinde borç devamlı büyüyor. Taraftar devamlı transfer istiyor lakin bu kurlarla bu mümkün değil. İşin Türkçesi bu koşullarda transfer yapamayız. misyona geldiğimizde genel şurada açıklanan borç faizlerle bir arada 320 milyon TL’yi buluyordu. Bunun yüzde 40’ını erittik. Buna nazaran faydalı transferler yaptık, yıldız olabilecek oyunculara yöneldik. Futbol piyasasında menajerler kıymetli yer tutuyor. Birinci geldiğimizde menajersiz transfer yapabilir miyiz diye düşündük lakin bu pek mümkün olmuyor. Taraftara sevimli gözükmek için transfer yapmayız.

KONYASPOR KENTTE AŞI ORANINI ARTTIRDI

Genç kardeşlerimiz Konya’da aşı olmaktan çekiniyordu ancak Konyaspor’un başarısı ile bir arada kentte aşı oranı arttı. Herkes kadrosu stadyumda izlemek için aşı oluyor. Şu anda aşı olarak yüzde 75 düzeyine kadar geldik Konya’da.

Farkındalık oluşturmak için 5’er tane pet şişe getirene maç bileti ikram ettik, farklı bir tribün oluştu. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Pandemi öncesinde 22-23 bin ortalamaya oynuyorduk. Son maçlarda bu düzeylere yaklaşmaya başladık. Biz de indirim yaptık ve bu biçimde fazlaca daha keyifli hale geldi. Antalyaspor ve Beşiktaş maçlarında son ana kadar maça asılan ve sonuç alan ekip taraftar yardımıyla bunu başardı.

Anadolu kadrolarından ne kadar fazla şampiyon çıkarsa lig o kadar paha kazanır. Daima 4 kadronun şampiyon olduğu bir lig kimseye cazip gelmez. Hafta sonu programlarını Konyaspor’un maçlarına bakılırsa yapmaya başladı beşerler. Bizim oyun anlayışımız seyirciye güzel gelen bir anlayış, ötürüsıyla maçlarımız ilgi çekiyor. Eski liderlerimizi çağırıp davet ettik ve onlarla istişarelerde bulunduk. Hepimiz bu kulübün muvaffakiyetini hedefliyoruz. Konya’da gençlerin 1 numaralı uğraşı futbol.

2 hafta evvel hocamızla transfer değerlendirmemizi yaptık. 39 puanı mevcut takımımızla aldık, hepsine teşekkür ediyorum. Bu işin cezalısı, covidi var. Olumsuz durumları bertaraf edebilmek için hocamız yalnızca 1 transfer istedi. İsim de vermedi yalnızca bölgeyi söylemiş oldu, isimleri birlikte araştırıyoruz. Bir isim yakaladık, hoca da onayladı ve üzerinde çalışıyoruz. Ekuban ile temasımız oldu lakin bu işler netleşmeden açıklamak istemiyoruz. Harika Ligi bilen birini tercih edeceğiz. İmza etabına kadar geldi bu isimle görüşmemiz. Türk futbolcusunu yetiştirmemiz gerekiyor. Ekonomik manada, altyapı manasında takviye görmemiz gerekiyor. Bu mevzuda TFF’den dayanak almamız gerekiyor, bu hususta dayanak gelmezse altyapıdan oyuncu çıkaramayız, yabancı oyunculara mecburen yönelmek durumunda kalırız.

Bizim birden fazla ekipte olmayan tesisimiz vardı, yeni tesisler için 1, 1.5 ay evvel temeli attic. Şu an A ekibin kullandığı tesisleri altyapıya bırakacağız. 6-7 alanlı eksiksiz bir tesis olacak. Biz hocalarımızın tüm muhtaçlıklarını en yüksek seviyede karşılıyoruz. Altyapıdan şu an itibariyle 2 arkadaşımzı dikkat çekiyor. Hem çalışkanlık hem karakter tarafından oyuncularımızı kıymetlendiriyoruz. Ahmed Hassan’ın transferinde para ve başka konuları konuşurken, ekstra primler istediğinde sen Müslüman değil misin, birlikte Mevlana’ya gideriz, en büyük prim bu dedim ve ikna ettim. Her şey para değil.

Hocamızla alakalı muvaffakiyet endeskli bir fikrimiz yok. Futbola bakış açımız hayli uyuyor. İnşallah bu hafta ortasında yeni mukavele izmalayacağız.

Futbolcular ortasında aşılarını tam olmayanlar var, bu da covid ihtimalini arttırıyor. Ligimizle alakalı Avrupa’da hoş şeyler söylemiş olduler. Sıkıntı bir lig olduğunu raporladı scout grubumuz. Trabzonspor büyük muvaffakiyet gösterdi, bizim 39 puanımız da fazlaca güzel. Matematiksel olarak Trabzonspor avantajlı lakin futbolda değişkenler bu dönem fazlaca fazla. 19 maç daha var, şampiyon olursak biz memnun oluruz lakin öbür ekiplerinde bahtı var zira alınabilecek 57 puan var daha.

Kesinlikle 7 puan da 17 puan da kapanır, ben de natürel ki şampiyon olmak isterim lakin 90 dakika tüm maçlarda çaba etmemiz lazım. Siz uğraş ettiğiniz de öteki etkenlerde yardımcı oluyor. Biz gayret edelim de gerisine birlikte bakalım. İlhan Hoca ile kontrat konusunda hiç sorun yaşamadık. Abdulkerim ve Ahmet Çalık ile de epeyce kolay anlaştık. Oyunculara ve teknik gruba de gerekli kelamları verdim, hocamızla bu dönem sonundan başlamak kaydıyla 2 yıllık yeni kontrat yapacağız. Meslek planlamayı yanlışsız yapmak lazım, bizden giden birilerinin başarılı olması bizi de hayli keyifli eder.

Tüm ekipleri ve yöneticileri Konya’da fazlaca hoş ağırlıyoruz. Hoş bir uygulama oldu ve uygun geri dönüşler alıyoruz. Başakşehir maçıyla misafirperverliğimizi göstermeye başladık.

KULÜPLER BİRLİĞİ’NİN TFF İLE BİRLİKTE HAREKET ETMESİ LAZIM

Kulüpler Birliği’nin TFF ile birlikte hareket etmesi lazım. İrtibat manasında, tahlil üretmek manasında bile faydalı bir birlik olduğunu düşünüyorum. Yayın ihalesi ile akalalı da bir kurul kuruldu ve çalışıyor. Sporda rekabetin olduğu yerde yeterli niyetli olmak lazım, sonuçta biri kazanacak biri kaybedecek.

Bizi şampiyon yapmayacaklar, bizim başarılı olmamızı istemiyorlar anlayışımızdan kurtulmamız lazım. bu biçimde başarılı olamayız. Arka niyetli bir hakem olduğunu düşünmüyorum. İnsanlarımıza güvenmeliyiz.

Sistemsel muhakkak gruplara yapılan kusurlar var ise, bu ya tiş bilmezlikten ya da kasıtlı ve arka niyetli yapılıyordur. Şayet kasıtlı yapanlar var ise bunları ayıklamak lazım, yoksa tek tük yapılan yanlışlarla insanları bitirmemeliyiz. Görme engelli bir kardeşimize maç anlatırken çok heyecanladım, maç anlatmak sıkıntı işmiş. Tek hüznüm maçta gol olmamasıydı, Serkan bizi epeyce keyifli etti.

Avukatlığa devam ediyorum, sabahları o işlerime bakıyorum. Ancak birinci 2-3 ay epey ağırdı. 3 çocuğum var ve eşim onlarla daha epeyce ilgileniyor, hafta sonu maçlara geliyorlar.

Birinci yarıda en heyecanladığım maç Trabzonspor maçı oldu. Çok düzgün oynadık ve epeyce gol kaçırdık. Trabzonspor kalecisi inanılmaz kurtarışlar yaptı. Ahmet Lider da tebrik etti performansımız niçiniyle.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı