Caddebostan’da deniz salyalarına aldırmadan yüzdüler

EliteDizqn

Active member
Marmara Denizi’ni kaplayan salyaların temizlenmesi için salı günü 7 vilayette çalışma başlatılmıştı. Birinci çalışmanın başlatıldığı Caddebostan Plajı’nda bugün güneşli havayı fırsat bilenler, salyaya karşın denize girdi. Bir yandan denize girenler, bir yanda da deniz salyası değişik imgeler oluşturdu.

“DENİZDEKİ SALYALARIN ZİYANI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Caddebostan’da denize girenlerden Berat Bilen, “Ben uzmanları da takip ediyorum. Denize epeyce girilmesini tavsiye etmiyorlar. Ben yaklaşık 10 gündür denize giriyorum. Aksi bir durum yaşamadım. Sıhhat açısından rastgele bir sorun yaşatmadı bana burada, denizde yüzmeye karşı epeyce faydaları var. Bir ziyanının olmadığını düşünüyorum. Bunlar aslına bakarsanız deniz tabanından gelen denizin verdiği bir reaksiyon kimyasal bir atık olmadığını düşünüyorum. Deniz salyaları denizdeyken üzerimize yapışıyor. Denizdeki yosunun birazcık daha ağır hali bu deniz salyası, suyun içerisinde bir perde üzere nazaranbiliyorsunuz. Dediğim üzere rastgele bir kaşıntı yapmadı. Bir rahatsızlık vermedi, bir de kokusu yok” dedi

Kenan Epöz ise “Dün daha temizdi lakin bugün biraz daha var. Ancak büsbütün temizlenmemiş herbiçimde. bir daha de gruplar çok gösteriyorlar, temizleyecekler. Ben genelde deniz salyalarının bulunduğu yerden girmemeye çalışıyorum. Duyduklarım ise deniz salyalarının temizlenmesi epey zormuş. Genelde ben dikkat ediyorum. Burada kolay kolay kimse girmiyor mecbur kalmayınca, denize girenler var. Vakit zaman vazifeliler uyarıyor fakat onlara yapacak bişey yok. Onlar da epeyce daraldılar, millet bunaldı herbiçimde, o yüzden mecburen denize giriyorlar” diye konuştu.