Bunlarınki ‘cebim nasıl dolar vizyonu’

Dogecoin

Active member
ANKARA Milliyet – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında gündemi kıymetlendirdi. ABD seyahatine yönelik tenkitlere cevap veren Kılıçdaroğlu, özetle şunları söylemiş oldu:

41 KONUTTA YANGIN VAR: 41 kardeşimizi toprağa verdik. 41 meskende yangın var. 20 yıldır tedbir alacağız diyor. Hâlâ tedbir mi alacaksın? Dünyada bir numarayız maden kazalarında. Bu vefat hangi münasebetle bizim karşımıza çıkıyor. Müfettiş raporu var, görmüyorsun Sayıştay raporu var görmüyorsun. Soma faciasından daha sonra komite kuruldu. 111 önerisi var komitenin. Birisini dahi yapmadınız. TBMM Başkanı’na sesleniyorum. Bu araştırma komiteleri göstermelik mi? İktidar olduğumuzda 301 kişinin de 41 kişinin de hesabını sormazsam namerdim.

VİZYONUN YETMEZ: ABD’ye gittim. Her baştan bir ses ‘aman nasıl gidersin’. Arkadaş evvel niçin gideceksin diye sor. Değişen dünyayı izlemeniz lazım. Vizyonsuz yönetmek olmaz. Bunların vizyonu ‘cebim nasıl dolar vizyonu’. Benim vizyonum vatandaşın cebi nasıl dolar. Benim vizyonumla onların vizyonu içinde dünya kadar fark var. Adım üzere biliyorum ne Erdoğan ne de Bahçeli ‘bilim ekonomisi’ kavramını herbiçimde birinci defa benden duyuyorlar. Dünyanın bir numaralı üniversitesine gidip teknolojideki ve bilimdeki devrimsel değişiklikleri görmek neredeyse cürüm oldu. Senin vizyonun da senin aklın da bana yetmez. Erdoğan ‘bizim gidişlerimiz birilerinin gidişine benzemez’ demiş NATO’ya giderken. Vallahi birinci defa gerçek söylüyor. Bay Kemal gidip el avuç açmaz bir devlete. Bay Kemal, telefonun başında çaresiz beklerken Central Park’ta çeşit atmaya hiç gitmez. Tıp atmaya gidiyor. Güvercinlere bir şeyler atıyor.

BAHÇELİ’YE KARŞILIK: Bahçeli demiş ki Kılıçdaroğlu bu 8 saatin esrarını millete açıklamak zorundadır. Açıklarım. Bahçeli’ye şu biçimde diyeyim. Sevgili Bahçeli, kıymetli okul arkadaşım, ben seni Amerika’ya davet ediyorum, Boston’a, uçak biletini ben alacağım, birlikte gideceğiz. Bütün masraflar bana ilişkin. Boston’dan New York’a gidelim, Manhattan adasına gidelim, o 35 katlı binayı bulalım, önünde bir fotoğraf çekelim. Tahminen sen içeriye de girersin bu rezaleti kim yapmış diye sorabilirsin. 10 dakika sürdü. tekrar otomobile bineriz. Washington’a gideriz. Yolda otomobil mecburen akaryakıt alıyor, akaryakıt aldığı yerde bir hamburgerci var, kelam veriyorum, hamburgeri ben alacağım. Washington’a gittiğimiz vakit saati al. Benim saatime güvenmiyorsan hani senin var ya 17-25’i gösteren saatin, o saati al yanına, onu alamıyorsan, bir kronometre al.

CHP ‘29. madde’yi jet süratiyle AYM’ye taşıdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda “dezenformasyon” düzenlemesi olarak bilinen maddeyi onayladı. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı ve ortalarında en çok tartışılan 29’uncu unsurun de bulunduğu bir fazlaca yasa hususu yürürlüğe girdi. CHP, birinci etapta “halkı aldatıcı bilgiyi alenen yayma” cürmünü işleyenlere 1-3 yıl mahpus cezası verilmesini düzenleyen 29’uncu hususunun yürürlüğünün durdurulması için dün AYM’ye başvurdu. CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, “Bu bir Stalin maddesidir. 29. maddeyi mahkemeye sunduk. Bu kanunun tamamını mahkemeye getireceğiz” dedi.