Büyükelçilere ‘TOGG’u kullanın’ daveti

Dogecoin

Active member
Bilim, sanayi ve teknolojide bağımsızlığı tesis etmek için çalıştıklarını tabir eden Varank, “Bugüne kadar hiç yakalayamadığımız, daima takip etmekle, taklit etmekle yetindiğimiz sanayi ihtilallerine bir yenisi daha eklenmesin diye büyük bir uğraş gösteriyoruz. Bunun için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir çatı vizyon kurguladık. Bu vizyonun ismi ‘Milli Teknoloji Hamlesi’. Türkiye, kritik eser ve teknolojilerin yalnızca pazarı değil üreticisi de olmalıdır. Teknoloji girişimciliğinin yalnızca varış noktası değil, çıkış noktası da olmalıdır. Bilimsel trendleri yalnızca takip eden değil, tayin eden de olmalıdır ve yeni Türkiye bunu yapabilecek potansiyele ziyadesiyle sahiptir. Bunun için bugüne kadar; altyapıdan üstyapıya, insan kaynağından finansmana erişime dek her türlü imkanı oluşturduk” diye konuştu.

Bakan Varank, yapılan yatırımlara ait ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Yüz yıllık markaların dönüşümü okuyamadığı devirde doğuştan elektrikli olarak piyasaya çıkacak olan TOGG, işte bu vizyonun bir meyvesidir. Geçen hafta Cumhurbaşkanımız müjdeledi; evvel 29 Ekim’de fabrikanın resmi açılışını gerçekleştireceğiz, 2023’ün birinci çeyreğinde de TOGG’u inşallah yollarda goreceğiz. Ben şahsen, dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil eden büyükelçilerimizin makam aracı olarak TOGG kullanımı taraftarıyım. Türk mühendislerinin, teknisyenlerinin, girişimcilerinin kabiliyetlerini göstermenin en hoş yollarından biri, Türkiye haricindeki her yerde, üzerinde Türk bayrağıyla süzülen Türkiye’nin arabası olacaktır diye düşünüyorum. Türkiye, bölgesinin hatta dünyanın üretim ve teknoloji üssü olma noktasındaki adaylığını her geçen gün daha da pekiştiriyor.”

Büyükelçilerin Türkiye’nin kabiliyetlerini aktaracak, potansiyelini gösterecek ayna pozisyonunda olduğunu kaydeden Varank, “Ülkemizin rekabetçi yatırım ortamını, cazip teşvik sistemini, nitelikli insan kaynağını tanıtın” dedi.