“Bu çeşit yaklaşımlar her türlü takdirin üzerindedir. Liderimizi tebrik ediyorum”

melegimsin

Member
Yeşilçam’ın efsane ismi Ediz Hun’dan Büyükşehir’in kültürel hizmetlerine manalı övgü

Türk Sinemasının efsane ismi Ediz Hun, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafınca hayata geçirilen kültürel aktifliklerin son derece kıymetli tesisi olduğunu belirterek, “Bu tıp yaklaşımlar her türlü takdirin üzerindedir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı bu kıymetli kültür hizmeti için tebrik ediyorum” dedi.

İLGİ VE SEVGİYLE KARŞILANDI

Yeşilçam’ın ve Türk Sinemasının yaşayan efsane ismi Ediz Hun, “On Kişiydiler” isimli tiyatro oyunu için geçtiğimiz hafta Kocaeli’ne turneye geldi. Oyunun sahneleneceği Kocaeli Kongre Merkezi’nde ilgi ve sevgiyle karşılanan Ediz Hun, öteki tiyatrocu arkadaşlarıyla bir arada kulise geçerek, oyun hazırlıklarına başladı. Bu esnada sahneye gelen Ediz Hun burada Kocaeli’de gerçekleştirilen kültürel etkinliklerle ilgili fikirlerini aktardı.

BÜYÜKŞEHİR’İ TEBRİK ETTİ

Büyükşehir’in hayata geçirdiği çalışmalar kapsamında yer alan Kocaeli Türküleri’nin yer aldığı CD kendisine ikram edilen sanatçı Ediz Hun, mahallî idarelerin kültüre tartı verilmesi gerektiğini kaydederek, “Kültür ve sanatla özdeşleşmeliyiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu manada fazlaca kıymetli bir kültür tesisi meydana getirmiş. Başarılarından dolayı tebrik ederim” dedi.

‘’KOCAELİ’MİZE DE BU YAKIŞIR’’

Tesisin son derece büyük olması ise büyük ustayı mutlu eden özelliklerden biri oldu. Kocaeli Kongre Merkezi’nde büyük kültür tertipleri yapılabileceğini kaydeden Ediz Hun, “Tiyatroların yanı sıra, konserler için de son derece uygun bir tesis. esasen hoş konserler de veriliyormuş. Kocaeli’mize de bu yakışır aslına bakarsanız” formunda konuştu.

BU ÇEŞİT YAKLAŞIMLAR HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDE

Kültür ve sanata yönelik yatırımların değerine bir kere daha vurgu yapan, “Bu tıp yaklaşımlar her türlü takdirin üzerindedir” diyen Ediz Hun, “İstanbul’a bu kadar yakın ve endüstride bu kadar değerli bir kentin, kültüre de bu biçimdesine hizmet etmesinde yarar var. Ülkelerin kalkınması lakin sanata yapılan bedellerle mümkün olabilir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın beyefendiyi ve takımını tebrik ediyorum. Çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

DOĞUM GÜNÜNDE KOCAELİ TÜRKÜLERİ 2 ALBÜMÜ ARMAĞAN EDİLDİ

Öte yandan Ediz Hun’a geçen hafta harika bir tertiple tanıtımı yapılan Kocaeli Türküleri 2 Albümü armağan edildi. Türkü CD’sini inceleyen Ediz Hun, doğum gününde kendisine verilen bu biçimdesine hoş bir ikram için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

TİYATRO SAHNESİNDE BİR EFSANE

Ediz Hun, oyun hazırlıklarının tamamlanmasının akabinde Agatha Christie’nin kitabından uyarlanan “On Kişiydiler” isimli oyunla Kocaeli izleyicisi ile buluştu. Oyunun başrol oyuncusu olan Ediz Hun, performansı ile seyirciyi adeta büyüledi. Sinema sanatkarı olarak pek hayli değerli sinemaya imza atan Ediz Hun, tiyatro oyunculuğunda da başarısı ile sevenlerinin gönlüne taht kurdu. Seyirci oyun sonunda Ediz Hun’u ve oyunun öteki oyuncularını dakikalarca ayakta alkışladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı