‘Bir değişime muhtaçlığımız var’

Dogecoin

Active member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, elektriği kesin olan ailelere yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, “Kimse keyfinden ‘ben elektrik borcunu ödemiyorum’ demez… Bir değişime gereksinimimiz var. Değişimi yapacağız. Değişimi gerçekleştireceğiz” dedi.

Mamak’ta borçtan dolayı elektriği kesilen bir aileyi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, çıkışta şunları söylemiş oldu: “Eğer bu ülkede bir aile elektrik borcunu ödeyemiyorsa bir sorun var demektir. Kimse keyfinden ‘ben elektrik borcunu ödemiyorum’ demez. Ya yiyecek ya elektrik borcunu ödeyecek, geliri bu kadar hudutlu. Yemeğini yediği vakit elektrik borcunu ödeyemiyor. Türkiye bu biçimde derin bir trajediyle karşı karşıya. Dünyanın değişmesi lazım, Türkiye’nin de değişmesi lazım. Bir değişime muhtaçlığımız var. birlikte yaşamaya muhtaçlığımız var. Huzura gereksinimimiz var. Her konutta huzura muhtaçlığımız var. Bizim evlatlarımıza, gençlerimize borcumuz var. Daha hoş bir Türkiye’yi onlar için inşa etmek istiyoruz.”

‘Değişim şart’

Bir değişim gereksinimi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu şu biçimde devam etti: “Değişimin garantisi milletin karakteridir. Değişimi yapacağız. Değişimi gerçekleştireceğiz. Bu millet zulme karşı kulaklarını tıkamaz. Zulme karşı kulaklarını tıkamadığı için de biz birbirimize emanetiz. Şayet bir kişimiz karanlıkta kalıyorsa hiç birimiz aydınlıkta değiliz. Beşli çetelere kaynak aktarmak için değil, vatandaşın elektriğini garanti altına almak için toplumsal devletin olması lazım.”

Kılıçdaroğlu soru üzerine, ziyaret ettiği ailenin elektriğinin 10 aydır kesik olduğunu ve mum ışığıyla aydınlandıklarını kaydetti.

Bakan Dönmez: Gittiğin meskenin elektriği varmış

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de elektriği kesik olduğu tez edilen bir aileyi ziyaret etmesine ait, “Saha incelemesi ve abonelik kayıtlarına bakılırsa ilgili abonenin 23 Nisan prestiji ile borç niçiniyle elektriğinin kesik olmadığı tespit edildi. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler hakikaten kesik miydi? Yapılan incelemeler kararı o gün meskenin elektriği varmış. Elektrikler olduğu biçimde ışıkları niye açmadınız?” diye sordu.