BEDAŞ, bayramda Avrupa Yakası’ndaki havai çizgileri İHA’lar ile takip edecek

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Ramazan Bayramı boyunca bakım ve yatırım kaynaklı planlı kesintileri askıya alan BEDAŞ, taşınabilir jeneratör ile transformatör transferi için nöbetçi işçi ve araçları alarm durumunda bekletecek. Havai sınırlarda ortaya çıkabilecek muhtemel sıkıntılara karşı da İHA’lar devrede olacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) arife günü dahil 1-4 Mayıs tarihleri içinde kutlanacak olan Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz güç için hazırladığı hareket planını devreye aldı. İstanbul Avrupa Yakası’nda 5,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan BEDAŞ, Ramazan Bayramı tatili niçiniyle 1 Mayıs ile 4 Mayıs tarihleri içinde saha lokasyonlarında ve genel müdürlük binasında yönetici, müdür, mühendis, uzman seviyesinde nöbetçi işçi bulundururken acil durumlar hariç bakım ve yatırım kaynaklı planlı kesintileri askıya alınacak. Bu ortada bayram boyunca Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) ile organize bir çalışma sürdürülecek.

İŞÇİ ALARM DURUMUNDA BEKLETİLECEK

Bayrama yönelik ağır bir hazırlık ortasında bulunan BEDAŞ’tan yapılan açıklamada, “Bayram, yılbaşı üzere özel periyotlarda abonelerimizin güçle ilgili hiç bir ıstırap yaşamaması için arıza tamir ve bakım ünitelerinde bakılırsavli tüm işçi ve araçlarımız 7 gün 24 saat temeline dayalı olarak misyon yapmakta. Ramazan Bayramı boyunca da taşınabilir jeneratör ile transformatör transferi için nöbetçi işçi ve araçlarımızı tam vakitli olarak alarm durumunda bekleteceğiz. Ayrıyeten bünyemizde bulunan İHA’ları da elektrik şebekesinde bilhassa havai çizgilerin incelenmesi, mümkün problemli noktaların tespiti ve ulaşılması güç olan yerlerde faal olarak kullanacağız” denildi.

ESENYURT, KÜÇÜKÇEKMECE VE BAĞCILARDA TÜKETİM ARTIŞI BEKLENİYOR

Bayram tatillerinde İstanbul’un nüfusundaki azalmanın yanı sıra sanayi ve ticarethane abonelerinin elektrik kullanmasının düşmesi niçiniyle tüketimde bir ölçü gerileme gözlendiğine dikkat çekilen açıklamada, “Ancak geçmiş devirlere yönelik incelemelerimiz gösteriyor ki, kimi bölgelerde mesken abonelerinin talebi bu vakitte artıyor. Bilhassa nüfusu ağır olan ilçelerimizde bunu gözlemliyoruz. Ramazan Bayramı boyunca Esenyurt, Küçükçekmece ve Bağcılar ilçelerinde tüketim bedellerinin artacağını iddia ederken, artan talebe meselesiz cevap vermek ismine çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” sözüne yer verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı