AÖL mazeretli kayıt yenileme ne vakit? 2021 MEB AÖL kayıt yenileme ve imtihan takvimi

Adanali

New member
AÖL mazeretli kayıt yenileme ne vakit? 2021 MEB AÖL kayıt yenileme ve imtihan takvimi Açık Öğretim Lisesi (AÖL) birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçleri 11 Haziran 2021 tarihinde bitmiş oldu.

Birinci kayıt ve kayıt yenileme tarihlerini kaçıran adaylar, gözlerini AÖL mazeretli kayıt tarihlerine çevirdi. Öte yandan Açık liseden mezun olmak isteyen öğrenciler de AÖL üçüncü periyot imtihanlarının tarihlerini merak ediyor.

Bu kapsamda arama motorları üzerinden AÖL mazeretli kayıt yenileme ne vakit? AÖL 3. devir imtihanları ne vakit? sorularına cevap aranıyor.

Pekala AÖL mazeretli kayıt yenileme ne vakit? 2021 MEB AÖL imtihan tarihleri ne vakit? İşte 2021 MEB Açık Lise imtihan tarihleri ve imtihan takvimi…

AÖL MAZERETLİ KAYIT YENİLEME NE VAKİT?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçlerini 11 Haziran tarihi prestijiyle yapmayan öğrenciler için mazerete bağlı kayıt süreçleri 18 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılacak.

MEB’den mevzuyla ilgili yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

”Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi birinci kayıt ve ve kayıt yenileme süreçleri ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleksel Açık Öğretim Lisesinin kayıt yenileme süreçlerinin 17 Mayıs 2021 tarihinden 11 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması, Bu tarihler içinde çeşitli niçinlerle kayıt süreçlerini yaptıramayan öğrenciler için mazerete bağlı birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçlerinin 18 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması Başkanlığımızca uygun görülmektedir.”

AÖL 3.DÖNEM İMTİHANLARI NE VAKİT?

Ulusal Eğitim Bakanlığı bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı AÖL 3. devir imtihanları 3-7 Temmuz’da çevrim içi yapılacak.

AÖL KAYIT YENİLEME NASIL YAPILACAK?

Yeni kayıt yaptıracak adayların Halk Eğitimi Merkezleri aracılığıyla biyometrik fotoğraflarını sisteme tanımlamaları gerekmektedir.

Kayıt yenileme süreci yapacak adaylar, 18 Haziran tarihine kadar imtihana girecekleri dersleri seçecek ve AÖL kayıt yenileme fiyatını yatırarak Açık Öğretim Lisesi sisteminde öğrencilik durumunun faal hale gelmesini bekleyecek.

AÖL kayıt yenileme fiyatı 50 TL olarak belirlenirken, Okul Aile Birliği hesabına da ayrıyeten 5 TL yatırılacak.