Aleyna Tilki ve Toplumsal Medya Fenomenlerinin Reklam Sineması Ekranlarda

melegimsin

Member
Türkiye’de müzik dalının yıldız ismi, yaptığı tüm işlerle muvaffakiyet ve rekora koşan Aleyna Tilki’nin, ünlü TikTok fenomenleriyle birlikte yer aldığı DİMES reklam sineması yayına girdi. Reklam sineması bir müzik starını, dünya yıldızlarının son senelerda sıkça mesleklerinde kullandıkları, gençlerin favori toplumsal medya uygulaması TikTok’un fenomenleriyle birinci sefer bir ortaya getiriyor. Reklam sinemasında iki TikToker kadrosu, Aleyna Tilki’nin kendi gruplarını seçmeye ikna etmek için kapışıyor. DİMES, dünya yıldızlarının müsaadeden giden Aleyna Tilki ve TikTok fenomenlerini bir ortaya getiren reklam sinemasının yanı sıra, bir daha Türkiye’de bir birinci olacak ve yaza damgasını vurması beklenen bir de görüntü klip hazırladı.

Tüm Türkiye’nin beğendiği müzik starı Aleyna Tilki, DİMES’in yeni reklam sinemasında TikTok fenomenleriyle birlikte rol aldı; bir müzik starı ve TikTok fenomenleri, birinci sefer bir reklamda bir arada kamera karşısına geçti. Aleyna Tilki’li DİMES reklamı, 6 aylık bir çalışmanın kararı olarak hayata geçti. Aleyna, bu projede de yeni bir rekora koşmayı planlıyor.

Reklam sinemasında iki TikToker grubu, Aleyna Tilki’nin kendi gruplarını seçmesi için kapışıyor. 7,6 milyon takipçiye sahip mavi tikli ünlü fenomen Cemre Solmaz ve “Smoothie ile Güç Kat” kadrosu, 5,2 milyon takipçiye sahip mavi tikli ünlü fenomen Buse Korkmaz ve “Milkshake ile Ortamı Salla” ekibiyle karşı karşıya geliyor. Reklamda oynayan 8 ünlü toplumsal medya fenomeninin toplam takipçi sayısı yaklaşık 30 milyona ulaşıyor.

birinci vakit içinderda TikTok’ta yayına giren reklam sineması, yaz boyunca TV’de ve tüm dijital platformlarda da yayında olacak.

DİMES, dünya yıldızlarının müsaadeden giden Aleyna Tilki ve TikTok fenomenlerini bir ortaya getiren reklam sinemasının yanı sıra, bir daha Türkiye’de bir birinci olacak ve yaza damgasını vurması beklenen bir de görüntü klip hazırladı. Bir müzik starı ve TikTok fenomenleri, reklam sinemasının yanı sıra Türkiye’de bir görüntü klip için de birinci kere birlikte kamera karşısına geçtiler. Bu özelliğiyle Türkiye için bir birinci olan bu görüntü klip, birinci vakit içinderda TikTok’ta, ondan sonrasında tüm platformlarda yayınlanacak.

Reklam sinemasında oynayan Aleyna Tilki, “Benim de epey sevdiğim, Türkiye’nin değerli markası DİMES ve TikTok’un epey sevilen isimleriyle çalışmak epey zevkli. Kapışma süper ilerliyor, bir grup beni ortamı sallayan Milkshake’e, öteki kadro da güç veren Smoothie’ye ikna etmeye kararlı. Ben iki esere de bayılıyorum hangi grubunu seçeceğim, ben de şaşırdım! Hazırladığımız görüntü klip ise, yazın habercisi olacak!” dedi.

Smoothie Güç Kat ekibi ismine Cemre Solmaz, “DİMES TikTok’u TV’ye taşıyan birinci marka. TikTok’u ve bizleri hayli güzel anlıyor. Yaşadığımız her ana güç katıyoruz, biz kazanacağız! Takımımız ve takipçilerimizle Aleyna’yı Smothie’yi seçmeye biz ikna edeceğiz” derken; Milkshake ile Ortamı Salla kadrosu ismine Buse Korkmaz’ın cevabı da birebir biçimde tezli oldu: “DİMES ile ve Aleyna Tilki ile çalışmak epeyce eğlenceli. Girdiğimiz her ortamı sallıyoruz, biz kazanacağız! Takımımız ve takipçilerimizle Aleyna’yı Mikshake’i seçmeye biz ikna edeceğiz!”

Türkiye’de 20 milyon faal kullanıcısıyla nüfusun yaklaşık 4’de birine hitap eden TikTok, günümüzde dijital dünyanın bir gerçeği haline gelmiş durumda. Dünya yıldızları da TikTok’u epey etkin biçimde kullanıyor, dünyada her 10 görüntü klibin 7’si TikTok’ta lanse ediliyor. Birfazlaca ünlü yıldız, müzikleri, klipleri ve danslarıyla TikTok’ta takipçilerine sesleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı