ABB’de Spora Takviye Devam Ediyor

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Ankara Büyükşehir Belediyesi spora ve atlete verdiği dayanağı sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Çağdaş Pentatlon Federasyonu iş birliği ile Türkiye’de birinci kere kapalı alanda gerçekleştirilen ‘Ulusal Sıralama-1 ve Ulusal Ekip Seçme Yarışları’na konut sahipliği yaptı. 3 kategori ve 4 branşta ter döken atletler içinde EGO Spor Kulübü atletlerinden Eren Kıvanç Taşyaran da derece aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Çağdaş Pentatlon Federasyonu iş birliği ile ‘Ulusal Sıralama-1 ve Ulusal Grup Seçme Yarışları’na konut sahipliği yaptı.

Türkiye’de birinci sefer kapalı alanda gerçekleşen yarışta; Ulusal Takım’a girmek için 3 kategori ve 4 branşta atletler kıyasıya gayret etti. 22-23 Ocak 2022 tarihlerinde Eryaman TOHM ve Sincan Aile Ömür Merkezi’nde yapılan yarışlarda EGO Spor Kulübü atletlerinden Eren Kıvanç Taşyaran da ikinci oldu.

YARIŞLAR TÜRKİYE’DE BİRİNCİ KERE KAPALI ALANDA YAPILDI

Yarışlara ait bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Mustafa Artunç, Başkent’te sporu ve sporcuyu teşvik etmeyi amaçladıklarını belirterek şöyleki konuştu:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bu yarışlara mesken sahipliği yapmış olmaktan gurur duyuyoruz. Liderimiz Mansur Yavaş’ın Türk sporuna ve atletlere verdiği takviye tüm süratiyle devam ediyor. Spor için öbür federasyonlarla da iş birliğimiz devam edecek.”

Şube Müdürü Burak Özgün de, “Türkiye Çağdaş Pentatlon Federasyonu iş birliği ile Çağdaş Pentatlon’da Türkiye’de birinci defa kapalı alanda gerçekleştirilen yarışlara konut sahipliği yapıyoruz” dedi.

Yarışta Açıkyaş Bayanlar ve Genç Bayanlar kategorilerinin şampiyonu 1024 puanla Yaren Parıltı Polat olurken ikinciliği de 1008 puanla Selen Gülel kazandı. 1001 puanla Açıkyaş kategorisinde üçüncü olan İpek Akşin, Büyük Bayanlar kategorisinin ise şampiyonu oldu. Büyük Bayanlar kategorisinde Sıdal Aslan 969 puanla ikinci, Sümeyye Demir de 576 puanla üçüncü oldu. Genç Bayanların üçüncülüğünü ise 837 puanla Zeynep Altınbaş aldı.

EGO SPOR’DAN DERECE

U19 Bayanlar kategorisinde yarışan Belemir Almira Dede, ulusal sıralama yarışında 969 puan alarak yarışı birinci sırada bitirdi.

Yarışta Ebrar Çalışkan 929 puanla ikinci olurken, Ayşen Bensu Gül 913 puanla üçüncü oldu. U19 Erkekler kategorisinin kazananı ise 1094 puan alan Furkan Murat oldu. Tıpkı kategoride Kıvanç Taşyaran 1087 puanla ikinciliği, 1085 puanla Yağız Ak da üçüncülüğü kazandı.

Ulusal Sıralama-1 ve Ulusal Ekip Seçme Yarışları’nda Açıkyaş Erkekler kategorisinde Buğra Ünal yarışı 1151 puanla birinci sırada bitirirken, büyük erkekler kategorisinin de kazananı oldu. Açıkyaş Erkekler kategorisinde 1130 puanla ikinci olan Yunus Çalışkan hem de Genç Erkekler kategorisinde birinci oldu. Açıkyaş Erkekler kategorisinde de 1088 puanla üçüncü olan Erhan Ispanakçı, Genç Erkekler kategorisinde de ikinci olarak dereceye girdi.

Erkekler kategorisinde dereceye giren Doruk Altınbaş ise 1055 puanla genç erkeklerde yarışı üçüncü sırada tamamlarken; büyük erkekler kategorisinde 458 puan alan Mete Demiryol ikinci, Abdullah Ahmet Dizioğlu ise 251 puanla üçüncü oldu. U19 Erkekler kategorisinin kazananı ise 1094 puan toplayan Furkan Murat oldu. Kıvanç Taşyaran da birebir kategoride 1087 puanla ikinci, Yağız Ak da 1085 puanla üçüncülüğü kazandı.

DERECEYE GİREN ATLETLERE MADALYA

Dereceye giren atletlerin madalyaları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Lideri Mustafa Artunç, ABB Spor Şube Müdürü Burak Özgün ve ABB Gençlik Şube Müdürü Erdal Demir, TMPF Lider Vekili Ercan Taciroğlu, TMPF Teknik Heyet Lideri Kutluğhan Özkan, TMPF Teknik Konsey Üyesi Tolga Tillioğlu ve TMPF Dış İlgiler Heyeti Lideri Buyruk Kıvanç Başar tarafınca verildi.

Başkentlilerin ağır ilgi gösterdiği yarışlarda Ulusal ekibe aday olmak için yarışarak dereceye giren sportmenler ise Büyükşehir Belediyesine verdiği dayanaktan dolayı şu sözlerle teşekkür etti:

-Eren Kıvanç Taşyaran (EGO Spor Külübü ve Ulusal Kadro Sporcusu): “Bu sporu 4 yıldır yapıyorum. İkinci kürsüyü aldım. Benim için epeyce hoş bir tecrübe oldu. Yaptığım sporu herkese önerebilirim. bu biçimde bir tertibe mesken sahipliği yaptığı için Ankara Büyükşehir Belediyesine fazlaca teşekkür ederim.”

-Yaren Işık Polat (Modern Pentatlon Ulusal Sporcusu): “10 yıldır bu sporu yapıyorum. Yılın birinci karşılaşması bu yüzden çok heyecanlıyız.”

-Selen Gürel (Modern Pentatlon Ulusal Sporcusu): “Modern Pentatlon’da Ulusal Kadro oyuncusuyum. Ankara Büyükşehir Belediyesine bu biçimde bir imkan sunduğu için teşekkür ederiz.”

-Sıla Aslan (Modern Pentatlon Ulusal Sporcusu): “15 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Öncelikle Büyükşehir Belediyesine bu salonu bizlere açtığı için teşekkür ederiz. Zira birinci kez bu kadar büyük bir salonda müsabaka imkanı buluyoruz.”

-İpek Akşın (Modern Pentatlon Ulusal Sporcusu): “Uzun müddettir Ulusal Ekipte yarışıyorum. Her yıl olduğu üzere bir daha Ulusal Grup seçmelerimiz var. Hava koşullarını biliyorsunuz, o yüzden bu yarışlar için bu salonu bize açan Büyükşehir Belediyesine epey teşekkür ederiz.”

-Buğra Ünal (Modern Pentatlon Ulusal Sporcusu): “Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Buradaki yarışta da birinci oldum. Bize bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı